Kardiologia

Warszawa Centrum

o kardiologii

"

"Według Harvard Medical School, serce bije średnio 2,5 miliarda razy w ciągu życia."

To duża liczba, pokazująca, jak ciężko pracuje nasze serce przez całe życie, utrzymując krążenie krwi i dostarczając tlen i składniki odżywcze do naszych tkanek i narządów. Dlatego tak ważne jest dbanie o nasze serce i prowadzenie zdrowego stylu życia, aby wspomagać jego funkcję i zapobiegać chorobom sercowo-naczyniowym. 

Naszym celem jest dbać o Twoje serce, kontrolować, czy działa prawidłowo i co możemy zrobić, aby jak najdłużej było w świetnej formie. 

Choroby układu krążenia pozostają najczęstszą przyczyną śmierci na całym świecie. Regularne badania zdrowia serca, są podstawą aby dbać o swoje zdrowie kardiologiczne!

7 powodów,
dla których warto pójść do kardiologa

Co leczymy?

 • Choroba wieńcowa
 • Nadciśnienie tętnicze
 • Niewydolność serca
 • Migotanie przedsionków
 • Kardiomiopatia
 • Choroba niedokrwienna serca
 • Zawały (profilaktyka przeciwzawałowa oraz pozawałowa)
 • Zakrzepica
 • Miażdżyca
 • Arytmia serca

5 oznak
zdrowego serca i układu krążenia

Diagnostyka serca i układu krążenia

ekg-warszawa

EKG

Elektrokardiogram rejestruje elektryczną aktywność serca, umożliwiając diagnozowanie i monitorowanie różnych zaburzeń serca.

holter-warszawa

HOLTER EKG

Przenośne EKG, które rejestruje aktywność serca przez 24h.

holter-warszawa

HOLTER RR

Holter ciśnieniowy, który rejestruje ciśnienie krwi przez 24h.

badania-dna-kardiologiczne-warszawa

CARDIOSCORE

To metoda oceny ryzyka sercowo-naczyniowego, która bierze pod uwagę wiek, płeć, czynniki ryzyka oraz wyniki badań, aby oszacować prawdopodobieństwo wystąpienia chorób serca w przyszłości

doppler-warszawa

DOPPLER

Badanie dopplerowskie służy do wykrywania przepływu krwi. Pokazuje ono, czy występuje puls i czy istnieje przepływ krwi do kończyny.

badanie-abi-boso

ABI-BOSO

Urządzenie medyczne, którym mierzy się tętnicze ciśnienie krwi w kończynach dolnych w celu oceny obecności ewentualnych zmian w krążeniu.

echo-serca-warszawa

ECHO

Wykorzystuje fale dźwiękowe do stworzenia obrazu aktualnego stanu serca.

doctor

WYWIAD I INTERPRETACJA

Wywiad lekarza kardiologa z pacjentem ma kluczowe znaczenie dla zaplanowania odpowiedniego leczenia, ponieważ dostarcza informacji o objawach, historii chorób, trybie życia oraz innych czynnikach, które są istotne przy podejmowaniu decyzji dotyczących terapii i dalszej opieki medycznej.

Interdyscyplinarne podejście

Nasi kardiolodzy wykorzystują holistyczne podejście, współpracując z innymi specjalistami medycznymi, aby zapewnić Ci kompleksową opiekę zdrowotną.

Dzięki temu możemy skutecznie i szybko zdiagnozować Twoje problemy, opracować jasny plan leczenia oraz zapewnić optymalną opiekę dostosowaną do Twoich indywidualnych potrzeb.

Zobacz także:

chirurgia-naczyniowa-warszawa-prywatnie-cena

Chirurgia naczyniowa

Zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem zaburzeń układu naczyniowego (naczyń krwionośnych), takich jak zwężenie czy niedrożność tętnic, żylaki, tętniaki, a także rozszerzone naczynia limfatyczne, poprzez różne procedury chirurgiczne, takie jak angioplastyka, wszczepienie stentów, czy rekonstrukcje naczyń krwionośnych. Jest to wyspecjalizowana dziedzina chirurgii, która ma na celu przywrócenie prawidłowego przepływu krwi i poprawę zdrowia pacjenta.

Nasi chirurdzy naczyniowy diagnozują i leczą choroby tętnicze, żylne i limfatyczne, współpracując z innymi specjalistami, jak kardiolodzy, radiolodzy, lekarze rodzinni, ortopedzi, aby zapewnić jak najskuteczniejsze leczenie naszym pacjentom.

Umów się na konsultację

 1. Wybierz specjalizację
 2. Wybierz lekarza (opcjonalnie)
 3. Zarezerwuj wygodny termin