Diabetologia
Warszawa Centrum

o DIABETOLOGII

"

„Dzięki odpowiedniej opiece i świadomym wyborom, cukrzyca nie musi ograniczać twojego życia”.

Diabetologia to dziedzina medycyny zajmująca się badaniem, diagnozowaniem, leczeniem i monitorowaniem cukrzycy. Dotyczy zarówno cukrzycy typu 1, jak i typu 2, a także innych form cukrzycy, takich jak cukrzyca ciążowa. Diabetolodzy zajmują się zarówno aspektami klinicznymi, jak i naukowymi cukrzycy, dbając o to, aby pacjenci mieli odpowiednią opiekę medyczną, odpowiednią dietę i regularne monitorowanie ich stanu zdrowia. 

Cukrzyca jest zaliczana do chorób cywilizacyjnych XXI wieku. Life Medical Center to miejsce, gdzie specjaliści diabetolodzy oferują swoje usługi w diagnozowaniu i leczeniu tej choroby. Jeśli potrzebujesz konsultacji z doświadczonym lekarzem diabetologiem, aby omówić swoją terapię lub podejrzewasz u siebie cukrzycę, zwłaszcza jeżeli doświadczasz nadmiernego uczucia senności, głodu po zjedzeniu posiłku lub trudności w gojeniu się ran, jesteś we właściwym miejscu.

Kiedy zgłosić się do diabetologa?

 • Przewlekłe zmęczenie i osłabienie
 • Apatia, znużenie, senność
 • Napady głodu
 • Uczucie ciągłego pragnienia
 • Częste infekcje intymne
 • Senność
 • Częstomocz
 • Zmiany skórne
 • Nocne skurcze łydek
 • Kłopoty ze wzrokiem
 • Uczucie suchości w ustach

Specjalista diabetolog zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem różnych rodzajów cukrzycy. Warto zaznaczyć, że terapia tego schorzenia jest długotrwała i złożona. Pacjent regularnie odwiedza diabetologa, który analizuje jego wyniki pomiarów glukozy we krwi, dostosowuje dawki insuliny i innych leków, oraz ściśle współpracuje z dietetykiem. Diabetolog przekazuje również wiedzę pacjentowi na temat korzystania z pompy insulinowej i kieruje go do innych specjalistów. Cukrzyca niesie ze sobą ryzyko wielu powikłań, więc czasami potrzebne są wizyty u innych lekarzy, takich jak okulista, endokrynolog czy kardiolog.

diabetolog-warszawa-prywatnie

Co leczymy?

leczenie-otylosci-life-medical-center-warszawa

Leczenie otyłości

Oferujemy kompleksowe leczenie otyłości, które opiera się na łączeniu skutecznych metod leczenia zachowawczego i farmakologicznego. Dzięki naszym doświadczonym specjalistom zapewniamy indywidualne podejście do każdego pacjenta, uwzględniając ich stan zdrowia, historię chorób i preferencje.

Stawiamy na wczesne wykrycie i kontrolowanie otyłości, ponieważ wiemy, jak ważne jest to dla zdrowia naszych pacjentów. Nasza metoda leczenia otyłości obejmuje szerokie spektrum działań, takich jak planowanie dietetyczne, aktywność fizyczna, terapia behawioralna i farmakoterapia.

Korzystamy z najnowocześniejszych technik i aparatów, które pozwalają nam skutecznie monitorować postępy leczenia, oraz dostosowywać plan leczenia w miarę potrzeby.

Wizyta u diabetologa
i co dalej?

Po wizycie u diabetologa, należy przestrzegać wszystkich zaleceń, które zostały nam przedstawione. Istotnym elementem w leczeniu cukrzycy jest regularne przyjmowanie leków doustnych lub insuliny w odpowiednich dawkach i w określonych odstępach, aby utrzymać kontrolę poziomu cukru we krwi. Można to osiągnąć poprzez samodzielne wykonanie zastrzyków lub za pomocą pompy insulinowej – niewielkiego urządzenia, które automatycznie uwalnia odpowiednią ilość insuliny. Dodatkowo, ważne jest przestrzeganie zasad diety ustalonych z diabetologiem i dietetykiem oraz regularna aktywność fizyczna. Niezbędne są również konsultacje i badania kontrolne, mierzące postęp w leczeniu.

konsultacja-lekow-life-medical-center

Pamiętaj, wizyta u diabetologa, jest dla Ciebie

Twoja wizyta u diabetologa jest dla Ciebie, nie dla diabetologa i ważne, abyś  był podczas niej szczery i wziął z niej konkretne wskazówki dotyczące leczenia, porady dotyczące radzenia sobie w różnych sytuacjach oraz motywację do dalszej walki o zdrowe poziomy cukru we krwi. Nie musisz udawać przed lekarzem – możesz być szczery i otwarty, mówiąc o trudnościach, z którymi się borykasz i tym, z czym nie potrafisz sobie poradzić. Jeśli czujesz, że jesteś przytłoczony leczeniem cukrzycy i brakuje Ci energii – powiedz to głośno.

prywatnie-leczenie-cukrzycy-diabetolog-warszawa-centrum

Wielu diabetyków cierpi na depresję, ale nie przyznaje się do tego, co odbiera im możliwość uzyskania pomocy. Depresja przy cukrzycy może prowadzić do zaniedbywania samokontroli. Jeżeli Twoje wyniki pomiarów są niezadowalające nie lekceważ tego – wspólnie z lekarzem zastanówcie się, co mogło się wydarzyć, że straciłeś motywację. Pamiętaj, że diabetolog nie ma za zadanie oceniać, czy się starasz wystarczająco, ale jest tam po to, aby pomóc Ci w każdym problemie związanym z cukrzycą, również tym emocjonalnym.

Jesteśmy certyfikowaną kliniką Eversense

Zobacz, jak 6-miesięczny, podskórny CGM Eversense może dać Ci więcej swobody!

Zazwyczaj systemy CGM wykorzystują sensory przezskórne umieszczane w skórze, które wystarczają na 7–14 dni. Jednak tylko sensor Eversense jest implantowany pod skórę. System CGM Eversense wystarcza do 6 miesięcy* — w ten sposób eliminuje niedogodności i uciążliwości związane z częstym zakładaniem sensora. Dzięki temu zarządzanie cukrzycą przebiega znacznie łatwiej.

Przeczytaj więcej

eversense-cukrzyca-warszawa

Interdyscyplinarne podejście

Nasz zespół wykorzystuje holistyczne podejście, współpracując z innymi specjalistami medycznymi, aby zapewnić Ci kompleksową opiekę zdrowotną.

Dzięki temu możemy skutecznie i szybko zdiagnozować Twoje problemy, opracować jasny plan leczenia oraz zapewnić optymalną opiekę dostosowaną do Twoich indywidualnych potrzeb.

Umów się na konsultację

 1. Wybierz specjalizację
 2. Wybierz lekarza (opcjonalnie)
 3. Zarezerwuj wygodny termin